Kullanım Alanları

ISIJET ortam ısıtıcıları kolay çalıştırma, yüksek verim ve ekonomik işletme maliyetleri avantajları sayesinde birçok kapalı alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fabrikalar, üretim tesisleri, tekstil atolyeleri, kurutma alanları ve fırınları, hangarlar, çadırlar, konser ve tiyatro salonları, ibadethaneler, araç bakım ve tamir atolyeleri gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Taşınabilir olması, ISIJET ortam ısıtıcılarının kullanıldıkları mekanlarda lokal ısıtma yapabilmesine imkan vermektedir.
ISIJET ortam ısıtıcıları yüksek ısıtma kapasiteleri sayesinde dekorasyon işlerinde de ciddi bir kurutucu olarak da kullanılabilmektedir. Yaz ya da kış aylarında yapılan alçı, sıva, boya ya da seramik işlerinde ISIJET ortam ısıtıcılarının kullanılması, kurumanın daha hızlı gerçekleşmesini ve yapılan uygulamanın daha sağlam olmasını sağlamaktadır. Bu tür uygulamaları yapan ustalar, ISIJET ortam ısıtıcılarını kullanarak imalat hızlarını artırıp, daha fazla iş bitirip, kazançlarını artırma imkanına sahip olacaklardır.
Sabit bir ısıtma sistemi kurulamayan ya da kurmanın yüksek maliyetli olduğu durumlarda, ISIJET ortam ısıtıcıları her tür ofisin ısıtılmasında kullanılabilir. Motorin yakıtlı ya da elektrikli modeller arasından en uygun alternatifler, kullanılacak alanın özelliklerine ve büyüklüğüne göre seçilerek ekonomik bir şekilde kullanılır. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan ISIJET ortam ısıtıcıları, aynı zamanda çalıştığı ortamdaki havayı da kurutmadığı için konforlu bir ısıtma gerçekleştirir. Taşınabilir bir yapıda olması sayesinde, kış aylarının sonunda depoya kaldırılarak, ısıtma yapılan alanlarda daimi olarak yer kaplamaz.
ISIJET ortam ısıtıcıları, her türlü ürün yetiştirilen seralarda ürünlerin soğuk havalardan zarar görmemesi, don ile karşılaşmaması için güvenli, pratik ve ekonomik şekilde kullanılabilir. Ayrıca bazı tür bitkilerin yetiştirilmesinde, uygun sıcaklıktaki ortamların ISIJET ortam ısıtıcıları sayesinde sağlanmasıyla yetiştirme hızı ve verimi artacaktır. Bu da yetiştiricilerin daha verimli üretim yapmasına ve daha iyi kazançlar elde etmesine imkan sağlayacaktır.
Soğuk hava şartları inşaatlardaki beton imalatlarının zarar görmesine ve priz almamasına neden olmaktadır. ISIJET ortam ısıtıcıları sayesinde, her tür şartta dökülen betonlar uygun sıcaklığa getirilerek inşaatların devam etmesi sağlanabilmektedir. Uygun bir brandalama sayesinde, tüm kalıplar ISIJET ısıtıcıları ile ısıtılarak betonların priz alması ve dayanım kazanması sağlıklı bir şekilde mümkün olabilmektedir. Ayrıca inşaatlarda çalışan personellerin ısınmasında da, ISIJET ortam ısıtıcıları başarılı ve verimli bir şekilde kullanılabilir. Taşınabilir yapısı sayesinde, ısıtıcılar çalışma gerçekleştirilen bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir.
Epoksi Kurutma Teknolojide yaşanan gelişmeler, zemin kaplama malzemeleri konusunda da önemli İlerlemeleri beraberinde getirdi. Eski zaman yöntemlerle ortaya çıkan zemin kaplama alternatiflerine göre çok daha avantajlı özelliklere sahip bir kaplama türü olan EPOKSİ kaplama, artık birçok modern işyerinin zemininde olabiliyor. Yüksek dayanıklık, toz çıkarmama, daha temiz bir zemin sunma gibi avantajlarından dolayı klasik beton zeminlere göre tercih edilmesi sayesinde, epoksi kaplamalar artık birçok iş yerinde kullanılıyor. Epoksi kaplama çift bileşenden oluşuyor ve uygulama sonrası, kullanılan yerde bir kimyasal reaksiyon gerçekleştiriyor. Bu reaksiyon sayesinde katılaşarak, istenilen sertlik ve sağlamlık seviyesine ulaşıyor. Ancak öngörülen katlığa ulaşması için, kimyasal reaksiyonun devam etmesi gereken bir süre bulunuyor. Ayrıca bu süreyi, malzemenin sağlıklı bir sertleşme geçirebilmesi için gerekli bir sıcaklıkta geçirilmesi gerekiyor. Bu sıcaklık oda sıcaklığına eş değerdir. Bu sıcaklığın sağlanamaması ve epoksi kaplamanın düşük sıcaklıklarda uzun süre kalması, kimyasal reaksiyonun gerçekleşememesi ve sonrasında da epoksi kaplamanın zarar görmesi manasına gelir. Epoksi kaplama sunduğu üstün özellikler sayesinde, yüksek bir maliyete sahiptir. Bu nedenle uygulanan epoksinin zarar görmemesi için, soğuk havalarda, ısıtma yapılması hem epoksi kaplamanın sağlam bir şekilde kimyasal reaksiyonunu gerçekleştirmesi hem de daha hızlı kurutma yaparak işlemin daha erken tamamlanmasını sağlamaktadır. çabuk biten bir uygulama, uygulama yapan firma ya da ustalar için avantaj sağlarken, uygulamanın yapıldığı iş yerinin de sahipleri için, daha çabuk işlerine geçmesini sağlamaktadır. Bu alanda, farklı boyutlara ve fiziksel özelliklere sahip, farklı alanlarda ısıtma için kullanılabilecek en uygun cihazlar, taşınabilir mobil ısıtıcılardır. Alanın boyutlarına göre, mazotlu ya da elektrikli ısıtıcılar kullanılarak, en uygun kurutma işlemi gerçekleştirilebilir. Yapacağınız kurutmaya uygun ısıtıcıyı belirleyebilmek için, firmamızla iletişime geçebilirsiniz.